Міжрегіональний офіс захисних масивів дніпровських водосховищ
Державне агентство водних ресурсів України
18 січня 2019

Адреса

Київська обл., м. Вишгород,вул.
Київська, 10 В
тел. 04596 5 44 25, Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

 

Весняне водопілля 2018 року

     Прохолодний березень 2018 року був з переважанням температури повітря в нічний час нижче нуля, а вдень до 10 тепла на Правобережжі, але більш прохолодна погода з меншою амплітудою коливання на Лівобережжі та у верхів’ї Дніпра і Десни. Крім того на Лівобережжі сніговий покрив був більш потужним. Тому весняне водопілля розпочалось спочатку на малих річках Правобережжя та правих притоках Прип’яті. На малих річках Київщини максимальні величини водності пройшли у третій декаді березня та були вищими від середніх багаторічних значень.

     Якщо на Прип’яті повінь почалась поступово з початку першої декади березня, то на Верхньому Дніпрі (до Київського водосховища) та Десні розпочалось з 27-28 березня. Це означає, що максимальні рівні водопілля на Прип’яті очікуються на початку другої декади квітня, на Верхньому Дніпрі – із середини третьої декади квітня до середини першої декади травня, на Десні – в першій декаді травня.

     Станом на 3 квітня на каскаді дніпровських водосховищ для прийому повеневих вод є 6,331 куб.км. На Київському водосховищі рівень становить 102,27 м БС (нижче від нормального підпірного рівня на 0,73 м), на Кременчуцькому водосховищі рівень становить 78,50 м БС (нижче від нормального підпірного рівня на 2,5 м).   

 

Веб-представництва