Міжрегіональний офіс захисних масивів дніпровських водосховищ
Державне агентство водних ресурсів України
18 січня 2019

Адреса

Київська обл., м. Вишгород,вул.
Київська, 10 В
тел. 04596 5 44 25, Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

 

Засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на першу половину квітня 2018 року

 

     Під час засідання було заслухано інформацію Укргідрометцентру щодо запасів снігу за межами країни, водності річок та температурного режиму, що очікується у квітні. Особлива увагу звернули на прогноз водності в басейнах Дніпра та Дністра у квітні 2018 року, періоди проходження максимумів водопілля на Дніпрі, Десні та Прип’яті.

      За прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у квітні очікується в середньому 3720 куб.м/с або 95% від норми (норма квітня – 3920 куб.м/с).

     За інформацією Дніпровського БУВР, відповідно до результатів проведених досліджень поверхневих вод, гідрохімічний стан води у водосховищах та основних притоках басейну Дніпра знаходився на задовільному рівні. Вміст кисню знаходився протягом березня на оптимальних значеннях, проте почав знижуватися у Київському та Канівському водосховищах через приток води з Прип’яті та Ужа, що має природно підвищений вміст заліза та марганцю.

     Комісією встановлено режим роботи каскаду дніпровських водосховищ на першу половину квітня 2018 року:

  • ГЕС Київського водосховища буде працювати на притокових витратах, а для створення сприятливих умов для нересту риби добові коливання обмежуються до 1,5 м у нижньому б’єфі. Очікувані рівні на 15 квітня: 102,10-102,20 м БС.
  • На Канівському водосховищі ГЕС буде працювати на притокових витратах та в режимі поступового спрацювання, добові коливання також обмежуються до 0,5 м за добу. Очікувані рівні на 15 квітня: 91,20-91,10 м БС.
  • Кременчуцьке водосховище буде поступово наповнюватись. Добове регулювання стоку обмежується за умовами нересту риби середньодобовим коливанням рівня води у нижньому б’єфі ГЕС не більше ніж 1,5 м у період з 4 квітня по 9 червня. Рівень води у водосховищі буде залежати від режимів роботи ГЕС на Кам’янському та Каховському водосховищах.
  • ГЕС на Кам’янському водосховищі буде працювати на повну пропускну потужність у базовому режимі роботи. Очікувані рівні на 15 квітня: 63,5-64,0 м БС.
  • ГЕС на Дніпровському водосховищі буде працювати на притокових витратах, але коливання рівнів води у нижньому б’єфі не повинні перевищувати 0,4 м у період нересту риби з 4 квітня по 9 червня.
  • на Каховському водосховищі ГЕС працюватиме з максимально можливою пропускною спроможністю турбін у базовому режимі. Очікувані рівні на 15 квітня: 15,90-16,00 м БС.


  

Веб-представництва