Міжрегіональний офіс захисних масивів дніпровських водосховищ
Державне агентство водних ресурсів України
18 січня 2019

Адреса

Київська обл., м. Вишгород,вул.
Київська, 10 В
тел. 04596 5 44 25, Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

 

Виконання міжурядових угод щодо спільного використання та охорони водних ресурсів транскордонних річок

      У рамках виконання транскордонного моніторингу поверхневих вод у басейні Дніпра, лабораторними службами Дніпровського басейнового управління водних ресурсів забезпечувався контроль гідрохімічних показників якості води річок:  

- Десна та її приток Снов, Судость, Ірпа, Цата, Ревна (Десняннський БУВР) на кордоні з Російською Федерацією;

– річок Ворскла, Ворсклиця, Сейм, Псьол, Бобрик, Знобовка та струмка Знаменка (Сумський ОВР ) на кордоні з Російською Федерацією.

     У зв’язку з ситуацією, що склалася між Україною та РФ, прикордонні створи у межах діяльності Сумського ОВР у 2014 році були перенесені на українську територію. Спільний українсько-російський відбір проб та обмін інформацією було припинено з ІІ півріччя 2014 року.

     Цьогорічний відбір проб води здійснювався вищезазначеними управліннями в рамках Програми державного моніторингу вод, а саме 1 раз на квартал. Гідрохімічні дослідження води в прикордонних створах у І кварталі 2016 року були виконані у повному обсязі. Вміст забруднюючих речовин знаходився на задовільному рівні, не мав різких зламів та пікових забруднень. Основними забруднювачами водних ресурсів басейну у всіх транскордонних створах були природні біогенні елементи – гумінові, органічні та азотні сполуки, а також залізо, які надходять із заболочених територій водозбору цих річок.

     В рамках Програми моніторингу вод у басейні Дніпра контролювалась якість води з радіологічних показників транскордонних річок Десна, Снов, Судость, Ворскла, Сейм, Псел.

     Вміст радіонуклідів цезію-137 та стронцію-90 у водах цих рік протягом І кварталу 2016 року був значно нижчий за введені граничнодопустимі рівні і складав за стронцієм-90 – 0,001-0,021 Бк/дм3, за цезієм-137 – <0,10 Бк/дм3.

    Підготовлено перелік прикордонних пунктів контролю якості води за гідрохімічними показниками на транскордонних ділянках водних об’єктів басейну річки Дніпро в межах  України на 2016 рік.

Веб-представництва