Міжрегіональний офіс захисних масивів дніпровських водосховищ
Державне агентство водних ресурсів України
18 січня 2019

Адреса

Київська обл., м. Вишгород,вул.
Київська, 10 В
тел. 04596 5 44 25, Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

 

Виконання міжурядових угод  щодо спільного використання

та охорони водних ресурсів транскордонних річок

за третій квартал  2017р.

 Контроль за станом поверхневих вод  на транскордонних створах у межах  басейну Дніпра здійснювався у 18 створах . Деснянським басейновим управлінням водних ресурсів – у 11 створах, лабораторною службою  Сумського облводресурсів – в 7 створах.   У рамках виконання транскордонного моніторингу поверхневих вод у басейні Дніпра лабораторними службами  в односторонньому порядку забезпечувався контроль гідрохімічних показників якості води на українській території.

 У зв’язку з втратою чинності нормативів ДСанПіН №4630-88, порівняння якості поверхневих транскордонних води проводились відповідно до показників, що зазначені у наказі Міністерства аграрної політики та продовольства України від 30.07.12 року № 471.

Гідрохімічні показники якості поверхневих вод у транскордонних створах спостереження переважно відповідали гранично допустимим концентраціям (ГДК) для водойм рибогосподарського призначення, за винятком заліза загального, марганцю, в р. Судость спостерігалося незначне перевищення по нітрит-іонах.    Кисневий режим водних об'єктів в зоні діяльності Деснянського БУВР був задовільний, концентрація його нижче норми ГДК (менше 4,0 мг/дм3) у ІІІ кварталі 2017 року не була зафіксована. За значеннями інтегральної оцінки якості води – поверхнева вода протягом ІІІ кварталу відносилась до 2 класу – «добрі», 2 категорії – «дуже добрі» (близько 91% визначень), 3 категорії – «добрі» (близько 9% визначень).

         У зоні діяльності Сумського облводресурсів у створі р. Знобівка (смт Зноб-Трубчевськ) перевищення ГДК для водойм рибогосподарського призначення зафіксовані в створі, нижче впадіння струмка Знаменка по БСК 5 в 1,2 рази. Вміст розчиненого кисню знаходився в межах  6,7-4,2 мгО2/дм3.

В р. Бобрик нижче міста С-Буда перевищення ГДК зафіксовані по ХСК в 1,4 рази, БСК 5 в 5,2 рази, амонію сольовому в 5,7  рази та фосфат- іону в 3,6 рази. Кисневий режим у даній точці відбору проби незадовільний. Вміст розчиненого кисню зафіксовано 3,4  мгО2/дм3 .

В створах р. Сейм с. Піски перевищення ГДК хімічних  показників в створі зафіксовані фосфат - іону в 1,1 рази,  відповідно,  інші показники знаходились в межах ГДК.

Загалом, за результатами аналітичних визначень рівень забруднення транскордонних поверхневих вод у порівнянні з аналогічним періодом минулого року істотно не змінився.

         З метою недопущення негативних ситуацій від шкідливої дії вод у період межені на транскордонних водних об’єктах та прилеглих до них територіях Сумським обласним управлінням водних ресурсів та Деснянським БУВР  спільно з Дніпровським БУВР постійно проводяться наступні роботи:

-         постійний обмін оперативною гідрометеорологічною інформацією, гідрологічними режимними даними та прогнозом, що був сформований на певний період часу;

-         постійне відслідковування водогосподарської обстановки на транскордонних водних об’єктах.

Веб-представництва