Міжрегіональний офіс захисних масивів дніпровських водосховищ
Державне агентство водних ресурсів України
18 січня 2019

Адреса

Київська обл., м. Вишгород,вул.
Київська, 10 В
тел. 04596 5 44 25, Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

 

     Під час засідання було заслухано інформацію Укргідрометцентру щодо запасів снігу за межами країни, водності річок та температурного режиму, що очікується у квітні. Особлива увагу звернули на прогноз водності в басейнах Дніпра та Дністра у квітні 2018 року, періоди проходження максимумів водопілля на Дніпрі, Десні та Прип’яті.

     За прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у квітні очікується в середньому 3720 куб.м/с або 95% від норми (норма квітня – 3920 куб.м/с).

    За інформацією Дніпровського БУВР, відповідно до результатів проведених досліджень поверхневих вод, гідрохімічний стан води у водосховищах та основних притоках басейну Дніпра знаходився на задовільному рівні. Вміст кисню знаходився протягом березня на оптимальних значеннях, проте почав знижуватися у Київському та Канівському водосховищах через приток води з Прип’яті та Ужа, що має природно підвищений вміст заліза та марганцю.

     Комісією встановлено режим роботи каскаду дніпровських водосховищ на першу половину квітня 2018 року:

  • ГЕС Київського водосховища буде працювати на притокових витратах, а для створення сприятливих умов для нересту риби добові коливання обмежуються до 1,5 м у нижньому б’єфі. Очікувані рівні на 15 квітня: 102,10-102,20 м БС.
  • На Канівському водосховищі ГЕС буде працювати на притокових витратах та в режимі поступового спрацювання, добові коливання також обмежуються до 0,5 м за добу. Очікувані рівні на 15 квітня: 91,20-91,10 м БС.
  • Кременчуцьке водосховище буде поступово наповнюватись. Добове регулювання стоку обмежується за умовами нересту риби середньодобовим коливанням рівня води у нижньому б’єфі ГЕС не більше ніж 1,5 м у період з 4 квітня по 9 червня. Рівень води у водосховищі буде залежати від режимів роботи ГЕС на Кам’янському та Каховському водосховищах.
  • ГЕС на Кам’янському водосховищі буде працювати на повну пропускну потужність у базовому режимі роботи. Очікувані рівні на 15 квітня: 63,5-64,0 м БС.
  • ГЕС на Дніпровському водосховищі буде працювати на притокових витратах, але коливання рівнів води у нижньому б’єфі не повинні перевищувати 0,4 м у період нересту риби з 4 квітня по 9 червня.
  • на Каховському водосховищі ГЕС працюватиме з максимально можливою пропускною спроможністю турбін у базовому режимі. Очікувані рівні на 15 квітня: 15,90-16,00 м БС.

Веб-представництва