Міжрегіональний офіс захисних масивів дніпровських водосховищ
Державне агентство водних ресурсів України
18 січня 2019

Адреса

Київська обл., м. Вишгород,вул.
Київська, 10 В
тел. 04596 5 44 25, Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

 

Засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на травень 2018 року

 

    В засіданні взяли участь представники Держводагентства і Дніпровського БУВР, Мінагрополітики, Мінрегіону, Держрибагентства, Держекоінспекції, КМДА, КП «Плесо», ПрАТ «Укргідроенерго», ДП НЕК «Укренерго», Укргідрометцентру, Київського рибоохоронного патруля, ДП «Енергоринок», ДП «Укрводшлях», Київводресурсів.

 

      Було розглянуто інформацію Укргідрометцентру щодо прогнозу водності Дніпра та Дністра у травні, а також пропозиції учасників Міжвідомчої комісії щодо режиму роботи дніпровських та дністровських водосховищ у травні 2018 року. За прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у травні 2018 року очікується в середньому 3140 куб. м/с, або 93% від норми (норма травня – 3379 куб. м/с).

 

      За інформацією Дніпровське БУВР, якість води у водосховища почала знижуватися. Це зумовлено природними факторами: під час проходження повені у річкові води потрапляють забруднюючі речовини з полів, відбувається перемішування шарів води. У зв’язку з цим, у Київському, Канівському, Кременчуцькому і Кам’янському водосховищах підвищився вміст органічного забруднення, амонію, заліза, марганцю, також збільшилася кольоровість води.

 

     Відповідно до рішення Міжвідомчої комісії, для створення сприятливих умов для нересту і з огляду на поточну ситуацію, до 1 травня рівень води в Київському водосховищі (в/п Толокунь) має бути 102,50-102,60 м БС. Протягом травня водосховище буде наповнюватися, і на 1 червня рівень (в/п Толокунь) має бути 102,90-103,00 м БС з допустимим тимчасовим форсуванням.

 

    По Канівському водосховищу – ГЕС працюватиме на притокових витратах, середньо довий рівень протягом І декади травня має бути 91,10-91,20 м БС, а станом на 1 червня має підвищитися до 91,35-91,45 м БС.

 

    Кременчуцьке водосховище буде наповнюватися, станом на 1 червня рівень води у водосховищі має бути в межах 80,90-81,00 м БС. Допускається тимчасове форсування.

 

      По Кам’янському  водосховищу – ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф не менше 400 куб. м/с.

 

     По Дніпровському водосховищу – ГЕС працює на притокових витратах, коливання рівня води у верхньому б’єфі за умовами нересту риби допускається до 0,4 м у період по 9 червня.

 

     Каховське водосховище працює у базовому режимі. Допускається тимчасове форсування до 5 см. Добове регулювання потужності ГЕС обмежується за умовами нересту риби із середньодобовим коливанням рівня води у нижньому б’єфі не більше ніж 0,4 метра без урахування
згінно – нагінних явищ у період з 10 квітня по 18 червня.

 

     У разі зміни об’ємів стоку Дніпра (нижче або вище прогнозованого) або погіршення якості води на каскаді водосховищ оперативній робочій групі рекомендовано розглянути необхідність відповідного коригування режимів роботи каскаду на позачерговому засіданні Міжвідомчої комісії.


Веб-представництва