Міжрегіональний офіс захисних масивів дніпровських водосховищ
Державне агентство водних ресурсів України
18 січня 2019

Адреса

Київська обл., м. Вишгород,вул.
Київська, 10 В
тел. 04596 5 44 25, Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

 

Засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на червень 2018 року

В ході засідання було розглянуто інформацію Укргідрометцентру щодо прогнозу водності Дніпра та Дністра у червні – очікується в середньому 1340 куб. м/с, тобто 91% від норми.

За даними Дніпровського БУВР,  у водосховищах розпочались природні процеси погіршення якості води, що характерні для даного періоду. Проте, порівнюючи якість води за основними показниками за попередні 9 років, стан дніпровських вод покращився.

Відповідно до рішення Міжвідомчої комісії, дніпровські водосховища мають працювати на притокових витратах. Добові коливання стоку обмежуються для створення сприятливих умов для нересту риби.

Встановлено такі режими:

По Київському водосховищу – на 1 липня середньодобовий рівень води у водосховищі (водпост Толокунь) має бути в межах 102,90-103,00 м БС, з можливим тимчасовим форсуванням.

По Канівському водосховищу – середньодобовий рівень у червні має підтримуватись в межах 91,35-91,45 м БС.

По Кременчуцькому – станом на 1 липня рівень води у водосховищі має бути в межах 80,90-81,00 м БС з можливим тимчасовим форсуванням.

По Кам’янському  водосховищу – ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф не менше 400 куб. м/с. Середньодобовий рівень води протягом червня має бути в межах 63,80-64,00 м БС.

По Дніпровському водосховищу – коливання рівня води у верхньому б’єфі за умовами нересту риби допускається до 0,4 м від НПР, у період по 13 червня.

По Каховському водосховищу – станом на 1 липня рівень має бути в межах 15,90-16,00 м БС. Допустиме тимчасове форсування до 5 см.

У разі зміни об’ємів стоку Дніпра (нижче або вище прогнозованого) або погіршення якості води на каскаді водосховищ оперативній робочій групі рекомендовано розглянути необхідність відповідного коригування режимів роботи каскаду на позачерговому засіданні Міжвідомчої комісії.

Веб-представництва