Міжрегіональний офіс захисних масивів дніпровських водосховищ
Державне агентство водних ресурсів України
20 листопада 2018

Адреса

Київська обл., м. Вишгород,вул.
Київська, 10 В
тел. 04596 5 44 25, Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

 

  

      За даними державної статистичної звітності 2-ТП (водгосп) у 1 кварталі 2015 року в цілому у басейні Дніпра від водокористувачів прийнято 8 тис. звітів державної статистичної звітності за формою 2-ТП (водгосп). Згідно даних державного обліку водокористування в межах регіональних управлінь за минулий квартал звітувалось 4,5 тис. водокористувачів.

 

      Для потреб водопостачання населення і галузей економіки в басейні Дніпра забрано 1229 млн.м3 води. в тому числі  з поверхневих джерел – 1051млн.м3, з підземних горизонтів – 178 млн.м3. Загальне використання водних ресурсів у 1 кварталі 2015 року становило 1106 млн.м3. Від загального об’єму використаної води на виробничі потреби припадає близько 53 %, на госппитні потреби – 14 %, на потреби сільського господарства – 28 %. Найбільшими водоспоживачами є Дніпропетровська, Запорізька, Київська, Херсонська області та м. Київ. Найменше води забирають у Вінницькій і Львівській областях.

 

      Серед галузей промисловості найбільше води використовує електроенергетика, насамперед теплова. У 1 кварталі 2015 року усіма тепловими електростанціями було використано 898 млн.м3. Серед інших водоспоживачів, які належать до промисловості, виділяється чорна металургія, якою було спожито 91 млн.м3 води    Безповоротне водоспоживання в басейні Дніпра становило – 1036 млн.м3. Галуззю, що найбільше забирала і продовжує забирати воду безповоротно, є промисловість – 515 млн.м3, та сільське господарство – 295 млн.м3.

 

         Після проведення узагальнення статистичної звітності 2-ТП (водгосп) та з метою впливу на водокористувачів-порушників, які не звітують, направлено списки порушників до прокуратур, держадміністрацій та екологічних інспекцій.

 

         Крім прийому від водокористувачів звітів про використання води, фахівцями Управління виконувались і інші планові роботи. Розглянуто та погоджено 1228 лімітів використання для внесення водокористувачами плати за спеціальне водокористування, узгоджено 55 питомих норм водоспоживання та водовідведення, погоджено 338 висновків на отримання дозволів на спеціальне використання водних ресурсів.

 

      За використану воду в басейні Дніпра до державного бюджету надійшло 56 млн. гривень, така ж сама сума надійшла до обласних бюджетів та міського бюджету м. Києва.

 

Веб-представництва