Міжрегіональний офіс захисних масивів дніпровських водосховищ
Державне агентство водних ресурсів України
20 листопада 2018

Адреса

Київська обл., м. Вишгород,вул.
Київська, 10 В
тел. 04596 5 44 25, Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

 

 

Діяльність Дніпровського басейнового управління водних ресурсів базується на неухильному виконанні вимог Водного кодексу України, наказів Держводагентства України, рішень органів виконавчої влади, виконанні державних, обласних програм в частині забезпечення водними ресурсами регіонів, областей, галузей народного господарства.

 

В басейн Дніпра розташовані 11 областей України, а саме: Волинська, Рівненська, Житомирська, Київська, Чернігівська, Сумська, Черкаська, Полтавська, Дніпропетровська, Запорізька і Херсонська. Крім того, з басейну Дніпра забирають воду об’єкти Львівської, Тернопільської, Хмельницької, Вінницької, Харківської, Донецької, Миколаївської та Кіровоградської областей. У зв’язку із загостренням політичної ситуації між Україною та Росією з 2014 було припинено подачу води до Криму.

 

Річка Дніпро забезпечує водою не тільки водокористувачів у межах басейну, а також є головним джерелом водопостачання великих промислових центрів, зрошувальних систем і сільських населених пунктів півдня і південного сходу України. Водні ресурси маловодних територій півдня України щорічно поповнюються за рахунок води, яка перекидається каналами з р. Дніпро. В 2015 р. до зазначених територій надійшло біля 2 км3 дніпровської води.

 

Здійснення державного управління водними ресурсами в басейні Дніпра та водоресурсний потенціал дозволили у 2015 році забезпечити водою потреби населення та галузей економіки у повному обсязі. З водних об’єктів басейну Дніпра забрано 6,3 км3 води. Від загального об’єму використаної води на виробничі потреби припадає близько 62%, на госппитні потреби - 15%, на сільськогосподарське водопостачання та інші потреби - 23%.

 

Найбільшими водоспоживачами в басейні Дніпра є Дніпропетровська, Запорізька, Київська, Херсонська області та м. Київ. Найменше води забирають у Вінницькій і Львівській областях.

 

З тієї води, що забирається в басейні Дніпра в цілому, найбільшим є водозабір з Дніпровського каскаду і, зокрема, Каховського водосховища. Саме звідси найбільше води забирається безповоротно і водночас передається за межі басейну Дніпра. Великим є водозабір з Канівського - 1350 млн. м3 і Дніпровського - 992 млн. м3 водосховищ, переважна частина забраної води сюди ж і відводиться, відповідно до Канівського – 1285 млн. м3 та Дніпровського – 695 млн. м3.

 

З усього водозабору (6348 млн. м3) в басейні Дніпра було використано 5164 млн. м3 води. З цього обсягу на виробничі потреби припадає 3207 млн. м3, питні і санітарно-гігієнічні – 778,2 млн. м3, зрошення – 1107 млн. м3, на інші потреби – 70,83 млн. м3.

 

        Серед галузей промисловості найбільше води використовує енергетика - 2388 млн. м3. У 2015 році усіма тепловими електростанціями (ТЕС) і теплоелектроцентралями (ТЕЦ) було використано 2189 млн. м3.

 

       Забір води в порівнянні з 2014 роком в басейні зменшився на 1136 млн.м3. Відповідно використання води на виробничі потреби зменшилось на 1128 млн. м3, господарсько-питні потреби –  на 140 млн. м3, зрошення – на 7 млн. м3.

 

             Не дивлячись на зменшення використання води скидання забруднених вод у водні об’єкти залишилось на рівні минулого року Аналіз показує, що близько 10 % використаної в басейні води скидається до його водойм без очистки та недостатньо – очищеної. За рік у басейн скинуто стічних вод 3446 млн.м3, у тому числі чистих і нормативно-очищених 3009 млн. м3, забруднених 437 млн. м3.

 

Забруднені стічні води в межах 11 областей України, розташованих в басейні Дніпра, скидають 206 водокористувачів-забрудників. В 2015 році ними скинуто 406 млн. м3, що на 46 млн. м3 менше, ніж у попередньому році.

 

Найбільше забруднених вод скинуто водокористувачами Дніпропетровської області – 267 млн. м3, Запорізької – 70 млн. м3, Сумської  - 22 млн. м3,  Черкаська - 6 млн. м3 , м. Київ – 21 млн. м3 .

 

Найбільший обсяг стічних вод в басейні Дніпра скидають:

 

1. Підприємства промисловості: металургійні комбінати ім. Петровського та ім. Дзержинського, ЗМК «Запоріжсталь», ДТЕК «Павлоградвугілля», філія ПРУВОКС ПАТ ДТЕК «Павлоградвугілля», ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат», підприємства Дніпропетровської та Запорізької області.

 

2. Комунальні підприємства: водоканали «Дніпроводоканал» м. Дніпропетровська, ПАТ АК «Київводоканал», КП «Міськводоканал» м. Суми,  КП «Чернігівводоканал», КП «Бердянськводоканал».

 

За результатами узагальнення даних звітів № 2ТП-водгосп (річна) проводиться порівняльна характеристика встановленого ліміту забору води з попереднім роком та дотримання лімітів водоспоживання. Встановлені ліміти жодному із водокористувачів у 2015 році не зменшувались.

 

В басейні Дніпра (в межах 11 областей та м. Києва) узгоджено 4982 лімітів водокористувачам для внесення в бюджет плати за воду, погоджено 272 нормативів використання питної води ЖЕП, видано 3257 висновків щодо можливості видачі дозволу на спеціальне водокористування та 1830 інших узгоджень.

 

В межах басейну Дніпра у 2015 році прийнято близько 10 тисяч звітів за формою № 2ТП-водгосп (річна). Кількість водокористувачів що здійснюють  водокористування з поверхневих та підземних джерел і які звітують за формою № 2ТП-водгосп (річна) у промисловості складає 2395, у комунальному господарстві - 2679, у сільському господарстві – 3482,  інші - 1260.

 

    
Веб-представництва