Міжрегіональний офіс захисних масивів дніпровських водосховищ
Державне агентство водних ресурсів України
18 січня 2019

Адреса

Київська обл., м. Вишгород,вул.
Київська, 10 В
тел. 04596 5 44 25, Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

 

     Здійснення державного управління водними ресурсами в басейні Дніпра та водоресурсний потенціал дозволили у 2017 році забезпечити водою потреби населення та галузей економіки у повному обсязі. В межах басейну Дніпра  за 2017 рік  прийнято близько 9,8 тисяч звітів  про використання води за формою №2ТП-водгосп (річна), в межах регіональних управлінь  - близько 4,3тис.

     З водних об’єктів басейну Дніпра забрано 6,2 км3, в т. ч. із підземних водних об’єктів – 0,794 км 3.  Від загального об’єму використаної води на виробничі потреби припадає близько 56%, на питні і санітарно-гігієнічні  потреби - 15%, на  зрошення -28%  та інші потреби  -   1 %.

     Найбільшими водокористувачами  в басейні Дніпра є Дніпропетровська, Запорізька, Київська, Херсонська області та м. Київ. Від них поступає  найбільше надходжень  коштів до державного та місцевого бюджетів  за спеціальне використання води.

   З великої кількості суб’єктів господарювання в басейні Дніпра найбільших порівняно небагато і на них припадає три чверті загального водозабору:

    ВАТ “Київводоканал», Трипільська ТЕЦ, Київська ТЕЦ-5, Канал “Дніпро–Донбас», Дніпровський металургійний комбінат ім. Дзержинського,  Дніпропетровський  метал. комбінат  ім. Петровського, «Дніпроводоканал” м. Дніпропетровськ, металургійний комбінат “Запоріжсталь”, Запорізька ТЕС, Канал “Дніпро–Кривий Ріг”,  КП “Водоканал” м. Запоріжжя.

    Більша частина води, що забирається з Дніпра та його приток, зрештою відводиться в річкову мережу. Невелика частина води відводиться в підземні горизонти, у накопичувачі і западини.                                                                                           

    В басейні Дніпра  904 підприємства  мають самостійні скиди зворотних вод. Поміж суб’єктів господарювання, що розташовані в басейні, найбільше стічні води скидають промислові підприємства, металургійні комбінати та комунальні підприємства. Серед них:

     1. Підприємства промисловості: ПАТ «Дніпровський меткомбінат м. Кам’янське, ТОВ ВКФ «Найс» м. Дніпро,  ВАТ ЗМК «Запоріжсталь», ДТЕК «Павлоградвугілля», філія ПРУВОКС ПАТ ДТЕК «Павлоградвугілля»,  ще деякі підприємства Дніпропетровської та Запорізької області.

      2. Комунальні підприємства: водоканали ПАТ АК «Київводоканал», «Дніпроводоканал» м. Дніпра, КП «Міськводоканал» м. Суми,  КП «Чернігівводоканал», КП «Бердянськводоканал».

 

Веб-представництва