днiпровське басейнове управлiння водних ресурсiв
Державне агентство водних ресурсів України
22 травня 2018

Адреса

Київська обл., м. Вишгород,вул.
Київська, 10 В
тел. 04596 5 44 25, Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

 

          Впродовж тижня на території басейну переважала тепла погода. Денні температури становили 21-31º тепла, вночі 4-14º тепла. Майже по всій території басейну (за виключенням південних областей) пройшли короткочасні дощі з грозами, кількість опадів становила 0,4-20 мм.
          На основних річках, що визначають приплив до Київського та Канівського водосховищ – на Верхньому Дніпрі та Прип’яті рівні знижувалися на 4-10 см за добу, а Десні спад рівнів води був більш повільним –2-3 см. Вцілому водність цих річок за тиждень зменшилася на 20%. Таким чином, приплив води до Київського водосховища зменшився з 1370 до 1050 куб.м/с (норма травня 1300 куб.м/с), а до Канівського водосховища (стік Десни) зменшився з 212  до 168 куб.м/с (норма травня 335 куб.м/с).
          На правих притоках Прип’яті (Турія, Горинь, Случ) переважали зниження рівнів води на 1-5 см та зменшення водності, лише на р. Стир протягом тижня відбулося незначне збільшення водності та підвищення рівнів на 1-3 см, спричинене опадами.
          На притоках Середнього Дніпра (Сула, Псел, Ворскла) рівні коливалися від -5 до +3 см, водність поступово зменшувалася.
          Водність основних річок становить: Верхній Дніпро – 107%, Прип’ять – 96% Десна – 52%, малих та середніх річок 35-58% від середньомісячної норми червня.
          На Дніпровських водосховищах ГЕС каскаду працювали згідно зі встановленими режимами,  на притокових витратах. На Київському, Кременчуцькому та Каховському водосховищах фіксувалися незначні перевищення над нормальним підпірним рівнем на 1-8 см. Впродовж тижня наповненість каскаду зменшилася на 0.19 куб.км. Станом на 7 червня вільна ємніть каскаду становить 0.07 куб.км, каскад наповнений на 99.9% від повного об’єму, що відповідає Правилам експлуатації.
          На водогосподарських системах в басейнах річок Псел, Ворскла рівні на водосховищах підтримуються на відмітках близьких до проектних та відповідно до Режимів роботи водосховищ басейнів річок Сула, Ворскла та Псел на період літньої межені. Наповнення водосховищ становить 75-100% від повного об’єму.
          Насосні станції працюють згідно встановлених режимів, підтримуючи на захищених територіях нормальні гідрогеологічні умови в період літньої межені.
          В басейні р. Інгулець, станом на 7 червня вміст хлоридів у воді р. Інгулець біля Снігурівської ГНС становив 340 мг/л (норма 350 мг/л), жорсткість – 12.0 мг.екв/л, рівень – 6.63 м БС, на в/п Андріївка: хлориди –
340 мг/л, жорсткість – 13.0 мг.екв/л, рівень – 18.35 м БС, витрати –
9.66 куб.м/с.
          Станом на 7 червня каналом Дніпро-Інгулець подано 60907.0 тис.куб.м, а середньодобова витрата становить 11 куб.м/с.
          Станом на 7 червня з Карачунівського водосховища скинуто 76100.4 тис.куб.м. З 1 червня «Кривбаспромводопостачання» зменшили скид води з водосховища до 9 куб.м/с.
          На Інгулецькій зрошувальній системі вдень працювали 2 агрегати, а вночі – 5 агрегатів, з витратою 8,9 куб.м/с.
          Протягом тижня надзвичайних ситуацій на підвідомчих об’єктах не виникало.

          

 

 

 

 

 

 

 


      


     

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

       

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

     

 

 

 

 

 

 


Веб-представництва