днiпровське басейнове управлiння водних ресурсiв
Державне агентство водних ресурсів України
22 травня 2018

Адреса

Київська обл., м. Вишгород,вул.
Київська, 10 В
тел. 04596 5 44 25, Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

 

          У липні на території басейну погода була переважно жаркою та сухою. По всій території басейну  вкінці третьої декади липня пройшли локальні зливи, що супроводжувались грозами та місцями градом. Тому загальна сума опадів за місяць була близькою до норми. Денні температури повітря були 20-34º тепла, нічні 10-20º.  
         На основних річках, що визначають приплив до Київського та Канівського водосховищ – Верхньому Дніпрі, Прип’яті та Десні рівні повільно знижувались на 1-4 см за добу. За рахунок проходження фронтів з кінця другої декади зменшення водності призупинилось, а локальні зливи вкінці липня зумовили незначне збільшення водності та підвищення рівнів води. Ці фактории зумовили те, що приплив води до Київського водосховища зменшився з 586 до 489 куб.м/с (норма липня 783 куб.м/с), а до Канівського водосховища (стік Десни) – у з 127 до 117 куб.м/с (норма липня 211 куб.м/с). Середній приплив до Київського водосховища за липень становив 506 куб.м/с (65% від середньомісячної норми).
         На притоках Середнього Дніпра (Псел, Ворскла,Сула, Оріль, Самара) рівні коливалися впродовж місяця на 1-9 см за добу з тенденцією до зниження водності, незначні опади не спричинили значного покращення водогосподарської ситуації.
         На правих притоках Прип’яті відбувалися коливання рівнів 1-10 см за добу з тенденцією спаду та зменшення водності. Недостатня кількість опадів протягом весни та червня-липня зумовили низьку водність на річках Случ та Стир.
         Середньомісячна водність становила: Верхній Дніпро – 75 %, Прип’ять – 45%, Десна – 56%, малі та середні річки – 22-64% середньомісячної норми липня. Протягом липня низька водність спостерігалась на Сулі (водність знизилась від 46% до 34% середньомісячної норми липня) та Ворсклі (знизилась від 40% до 25%), де вкінці липня досягла критеріїв маловоддя. Найбільш складна ситуація склалася на річці Тетерів (середньомісячна водність становила 22% від норми липня)  та в басейні річки Рось (середньомісячна водність становила 17% від норми липня), де маловоддя утримується починаючи з третьої декади червня.
         На Дніпровських водосховищах ГЕС каскаду працювали в основному на притокових витратах та за рахунок спрацювання Кременчуцького та Каховського водосховищ. Впродовж липня вільна ємкість каскаду збільшилася на 0,96 куб.км і станом на 31 липня складала 1,37 куб.км. Наповнення водосховищ каскаду становить 97%.
         На водогосподарських системах в басейнах річок Псел, Ворскла водосховища працювали на при токових витратах. Рівні води підтримувалися близькими до проектних, відповідали установленим. Наповнення водосховищ становить 72-100%.
         В басейні р. Інгулець в липні продовжувалася промивка річки  Інгулець, з 16 липня скид води із Карачунівського водосховища було зменшено до 8 куб.м/с. Станом на 31 липня наростаючим підсумком скид з Карачунівського водосховища склав – 116805,6 тис.куб.м, каналом Дніпро-Інгулець подано води – 112407,0 тис.куб.м.
         Витрати води в створі в/п Андріївка були у межах  7,82-9,97 куб.м/с, вміст хлоридів коливався в межах 330-400 мг/л, жорсткість становила 12-14 мг/екв./л. В створі в/п Снігурівка вміст хлоридів протягом місяця змінювався від 340 до 390 мг/л, жорсткість становила 12-13 мг/екв./л. На Інгулецькій насосній станції працювали від  2 (день) до 6 агрегатів в ночі. Середньодобова витрата по головному каналу Інгулецької зрошувальної станції протягом місяця коливалася в межах 6,9-18,5 куб.м/с.
                                                            Гідрогеологічна обстановка у прибережній зоні
                                                                                 дніпровських водосховищ
         У звітному періоді на всіх захищених масивах дніпровських водосховищ, завдяки роботі гідротехнічних споруд згідно до затверджених режимів, підтримувалися нормальні гідрогеологічні умови в період літньої межені. Насосні станції Управління перекачали у липні 51,949 млн.куб.м дренажних та поверхневих вод (у червні 59,282 млн.куб.м).
         На захищених масивах Управління (загальна площа 197130 га) площа підтоплених земель впродовж місяця зменшилася і станом на 31 липня становила 1439,2 га (у червня складала 1497,5 га).
         У липні встановлені режими роботи дніпровських водосховищ та водогосподарських систем забезпечили стабільне водопостачання населення та раціональне використання гідроенергетичного потенціалу.
         Впродовж місяця Управлінням виконувався моніторинг якості води в джерелах питного водопостачання.


        

 

   
      

 

 

 

 

 

 

 

 


    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


   

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                           

Веб-представництва