днiпровське басейнове управлiння водних ресурсiв
Державне агентство водних ресурсів України
22 травня 2018

Адреса

Київська обл., м. Вишгород,вул.
Київська, 10 В
тел. 04596 5 44 25, Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

 

          На території басейну утримувалася надзвичайно спекотна погода. Денні температури становили 32-36º, в центральних та південних областях місцями до +40º, вночі – 18-26º. 7 та 8 серпня у північних областях відбулося зниження температури повітря до 18-26º вдень, 11-16º вночі. Переважно у північних областях та на півдні Правобережжя пройшли дощі, місцями сильні з грозами, кількість опадів становила 0,4-27 мм.
         На основних річках, що визначають приплив до Київського та Канівського водосховищ – на Верхньому Дніпрі та Прип’яті за рахунок опадів спад рівнів води уповільнився та становив на 1-4 см, це супроводжувалось повільним зниженням водності. На Десні, в результаті опадів, з 8 серпня відбулося незначне підвищення рівнів води на 1-2 см та збільшення водності. Таким чином, приплив води до Київського водосховища зменшився з 488 до 462 куб.м/с (норма серпня 664 куб.м/с), а до Канівського водосховища (стік Десни) збільшився з 109 до 111 куб.м/с (норма серпня 178 куб.м/с).
         На правих притоках Прип’яті (Турія, Стир, Горинь, Случ) рівні води коливалися від -3 до +5 см за добу, що суттєво не спричинило змін водності.
         На притоках Середнього Дніпра (Псел, Ворскла, Сула) відбувалися коливання рівнів води на 1-4 см за добу, водність протягом тижня суттєво не змінилася.
         Водність основних річок становить: Верхній Дніпро – 76%, Прип’ять – 44% Десна – 61%, малих та середніх річок 29-38% від середньомісячної норми серпня.
         На Дніпровських водосховищах ГЕС каскаду працювали  на притокових витратах та в режимі економного спрацювання Кременчуцького та Каховського водосховищ.
         Вільна ємність каскаду впродовж тижня збільшилася на 0.21 куб.км і станом на 9 серпня складала 1.69  куб.км, тобто каскад наповнений 96.1% від повного об’єму, що відповідає Правилам експлуатації.
         На водогосподарських системах в басейнах річок Псел, Ворскла рівні на більшості водосховищ підтримуються на відмітках дещо нижчих від проектних на 5-20 см у зв’язку з низькою водністю річок. Наповнення водосховищ становить 68-100% від повного об’єму. Низька водність річок, що склалась протягом липня, ускладнює експлуатацію водогосподарських систем.
         Насосні станції працюють згідно встановлених режимів, підтримуючи на захищених територіях нормальні гідрогеологічні умови в період літньої межені.
         В басейні р. Інгулець, станом на 9 серпня вміст хлоридів у воді р. Інгулець біля Снігурівської ГНС становив 340 мг/л (норма 350 мг/л), жорсткість – 13.0 мг.екв/л, рівень – 6.36 м БС, на в/п Андріївка: хлориди –
360 мг/л, жорсткість – 14.0 мг.екв/л, рівень – 18.10 м БС, витрати –
3.81 куб.м/с.
         9 серпня було завершено подачу води по каналу Дніпро–Інгулець для промивки та екологічного оздоровлення р.Інгулець, поліпшення якості води в Карачунівському водосховищі та на водозаборі Інгулецької зрошувальної системи. Загальний обсяг поданої води каналом становить 120861,0 тис.куб.м.
         6 серпня було припинено скид води з Карачунівського водосховища. Загальний обсяг скиду води з Карачунівського водосховища складає 121039,2 тис.куб.м.
         На Інгулецькій зрошувальній системі вночі працювали 4 агрегати, а вдень – 3,  з витратою на полив – 7.7 куб.м/с.
         Протягом тижня надзвичайних ситуацій на водних об’єктах, в межах компетенції управління, не виникало.

       

 

 

 

  

 

 

 

 

     

 

 

 

 

 

 


Веб-представництва