днiпровське басейнове управлiння водних ресурсiв
Державне агентство водних ресурсів України
23 липня 2018

Адреса

Київська обл., м. Вишгород,вул.
Київська, 10 В
тел. 04596 5 44 25, Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

 

     У вересні на території басейну Дніпра переважала тепла погода з опадами нижче норми. До 22 вересня переважала тепла та суха погода, денні температури становили 24-30º, вночі – 12-20º, з 23 вересня відбулося зниження температури повітря вдень до 10-16º, вночі 3-10º та пройшли опади. В останні дні вересня фактично по всій території басейну фіксувались заморозки на ґрунті, а на півночі і в повітрі, до 4º.

     На основних річках, що визначають приплив до Київського та Канівського водосховищ – Верхньому Дніпрі, Прип’яті та Десні опади, що пройшли наприкінці першої-протягом другої декади, зумовили тимчасове підвищення рівнів води, надалі відновився спад на 1-3 см за добу та зниження водності. Ці фактори зумовили те, що приплив води до Київського водосховища продовжував зменшуватися до 3 вересня до значення 412 куб.м/с, до кінця другої декади відбувалося незначне збільшення водності до 443 куб.м/с, далі відновився спад до 410 куб.м/с. Таким чином середній приплив до Київського водосховища у вересні становив 429 куб.м/с (норма вересня 603 куб.м/с). До Канівського водосховища (стік Десни) приплив поступово зменшувався з 99 до 92 куб.м/с, з мінімальними значеннями в другій половині другої декади 90 куб.м/с (норма вересня 165 куб.м/с). 

     На притоках Середнього Дніпра (Псел, Ворскла,Сула, Оріль, Самара) рівні коливалися впродовж місяця на 1-6 см. Незначна кількість опадів, що випала в басейні річок протягом місяця, не спричинила суттєвих змін водності.
     На правих притоках Прип’яті протягом місяця переважали підвищення рівнів води на 1-8 см за добу. Це зумовило збільшення водності, лише на р.Случ суттєвих змін не відбулося.
     Середньомісячна водність становила: Верхній Дніпро – 84 %, Прип’ять – 46%, Десна – 57%, малі та середні річки – 8-39% середньомісячної норми вересня.
     На Дніпровських водосховищах ГЕС каскаду працювали на притокових витратах та за рахунок спрацювання Київського та Кременчуцького водосховищ. Впродовж вересня вільна ємкість каскаду збільшилася на 1,03 куб.км і станом на 29 вересня складала 3,98 куб.км. Наповнення водосховищ каскаду становить 91%.
     На водогосподарських системах в басейнах річок Псел, Ворскла водосховища працювали на притокових витратах. Оскільки водність річок була низькою, а на р. Ворскла з другої декади серпня наблизилась до критерії маловоддя, рівні води у водосховищах переважно підтримувалися на 5-30 см нижче встановлених.
     В басейні р. Інгулець, витрати води в створі в/п Андріївка зменшились від 3,31 до 2,69 куб.м/с, вміст хлоридів зменшуався до середини місяця, досягнувши значення 940 мг/л, далі відбулось підвищення до 1600 мг/л наприкінці вересня, жорсткість була в межах 20-25 мг/екв./л. В створі в/п Снігурівка вміст хлоридів протягом місяця коливався в межах 150-330 мг/л, жорсткість становила 13 мг/екв./л. На головній споруді Інгулецької насосної станції працювали від 1 до 3 агрегатів в ночі. Середньодобова витрата по головному каналу Інгулецької зрошувальної станції протягом місяця була в межах 1,0-6,9 куб.м/с.


                                                                                          Гідрогеологічна обстановка у прибережній зоні
                                                                                                                дніпровських водосховищ
     У звітному періоді на всіх захищених масивах дніпровських водосховищ, завдяки роботі гідротехнічних споруд згідно до затверджених режимів, підтримувалися нормальні гідрогеологічні умови в період осінньої межені. Насосні станції Управління перекачали у вересні 46,672 млн.куб.м дренажних та поверхневих вод (у серпні 49,558 млн.куб.м).
     На захищених масивах Управління (загальна площа 197130 га) площа підтоплених земель впродовж місяця зменшилася і станом на 29 вересня становила 1283,0 га (у серпні складала 1338,5 га).
     У липні встановлені режими роботи дніпровських водосховищ та водогосподарських систем забезпечили стабільне водопостачання населення та раціональне використання гідроенергетичного потенціалу.
     Впродовж місяця Управлінням виконувався моніторинг якості води в джерелах питного водопостачання.

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


   

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                           

Веб-представництва