днiпровське басейнове управлiння водних ресурсiв
Державне агентство водних ресурсів України
23 липня 2018

Адреса

Київська обл., м. Вишгород,вул.
Київська, 10 В
тел. 04596 5 44 25, Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

 

       

     На території басейну переважала прохолодна погода. Денні температури становили 8-15º, вночі 3-10º, 29 вересня у північних областях, а 3 жовтня у Полтавській, Дніпропетровській та Запорізькій областях відмічалися заморозки на ґрунті, а місцями і в повітрі. Пройшли незначні дощі у північних областях.
     На основних річках, що визначають приплив до Київського та Канівського водосховищ – на Верхньому Дніпрі, Десні та Прип’яті переважали зниження рівнів води на 1-3 см за добу та зниження водності. Таким чином, приплив води до Київського водосховища зменшився від 421 до 402 куб.м/с (норма жовтня 626 куб.м/с), а до Канівського водосховища (стік Десни) зменшився від 94 до 91 куб.м/с (норма жовтня 183 куб.м/с).
     На правих притоках Прип’яті (Турія, Стир, Горинь) за рахунок опадів переважали підвищення рівнів води на 1-6 см за добу та збільшення водності, лише на р. Случ відбувалися незначні коливання рівнів, що не зумовили суттєвих змін водності.
     На притоках Середнього Дніпра (Псел, Ворскла, Сула) рівні коливалися в межах 1-4 см за добу, що суттєво не вплинуло на водність.
Водність основних річок становить: Верхній Дніпро – 80%, Прип’ять – 50% Десна – 50%, малих та середніх річок 17-29%, а на р. Сула водність становить 6% від середньомісячної норми жовтня.
      На Дніпровських водосховищах ГЕС каскаду працювали на притокових витратах та в режимі економного спрацювання Київського та Кременчуцького водосховищ.
Вільна ємність каскаду впродовж тижня збільшилася на 0.55 куб.км і станом на 4 жовтня складала 4.34 куб.км, тобто каскад наповнений 90.1% від повного об’єму, що відповідає Правилам експлуатації.
     На водогосподарських системах в басейнах річок Псел, Ворскла рівні на більшості водосховищ підтримуються на проектних відмітках чи дещо нижчих від проектних на 5-30 см. У зв’язку з низькою водністю річок ГЕС працюють на притокових витратах.
     Насосні станції працюють згідно встановлених режимів, підтримуючи на захищених територіях нормальні гідрогеологічні умови в період осінньої межені.
     В басейні р. Інгулець, станом на 4 жовтня вміст хлоридів у воді р. Інгулець біля Снігурівської ГНС становив 210 мг/л (норма 350 мг/л), жорсткість – 13.0 мг.екв/л, рівень – 6.47 м БС, на в/п Андріївка: хлориди – 1680 мг/л, жорсткість – 23.0 мг.екв/л, рівень – 18.01 м БС, витрати – 2.69 куб.м/с.
     На Інгулецькій зрошувальній системі вночі працював 1 агрегат, з витратою на зрошення – 1.60 куб.м/с.
     Надзвичайних ситуації на водних об’єктах Управління потягом звітного періоду не відбувалось.

 


Веб-представництва