днiпровське басейнове управлiння водних ресурсiв
Державне агентство водних ресурсів України
23 липня 2018

Адреса

Київська обл., м. Вишгород,вул.
Київська, 10 В
тел. 04596 5 44 25, Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

 

        На території басейну переважала мінлива погода. Денні температури становили 8-15º, вночі 3-10º. По території басейну пройшли дощі, кількість опадів становить 1-10 см. На основних річках, що визначають приплив до Київського та Канівського водосховищ – на Верхньому Дніпрі, Десні та Прип’яті відбувалися коливання рівнів води на 1-4 см за добу з тенденцією до підвищення, це зумовило незначне збільшення водності. Таким чином, приплив води до Київського водосховища збільшився від 402 до 420 куб.м/с (норма жовтня 626 куб.м/с), а до Канівського водосховища (стік Десни) зменшився від 91 до 98 куб.м/с (норма жовтня 183 куб.м/с).

     На правих притоках Прип’яті (Турія, Стир, Горинь) погодні умови зумовили коливання рівнів води до 7 см за добу. Водність збільшилася на р.Турія та р. Случ, на решті річок не відбулося суттєвих змін.

     На притоках Середнього Дніпра (Псел, Ворскла, Сула) рівні коливалися в межах 1-5 см за добу з тенденцією до збільшення водності, за виключенням р. Сула де водністю протягом тижня не змінилась.
     Водність основних річок становить: Верхній Дніпро – 81%, Прип’ять – 56% Десна – 54%, малих та середніх річок 28-45%, а на р. Сула водність становить 6% від середньомісячної норми жовтня.
     На Дніпровських водосховищах ГЕС каскаду працювали на притокових витратах та в режимі економного спрацювання Кременчуцького водосховища.
Вільна ємність каскаду впродовж тижня збільшилася на 0.09 куб.км і станом на 4 жовтня складала 4.43 куб.км, тобто каскад наповнений 89.9% від повного об’єму, що відповідає Правилам експлуатації.
     На водогосподарських системах в басейнах річок Псел, Ворскла рівні на більшості водосховищ підтримуються на проектних відмітках чи дещо нижчих від проектних на 5-30 см. У зв’язку з низькою водністю річок ГЕС працюють на притокових витратах.
     Насосні станції працюють згідно встановлених режимів, підтримуючи на захищених територіях нормальні гідрогеологічні умови в період осінньої межені.
     В басейні р. Інгулець, станом на 11 жовтня вміст хлоридів у воді р. Інгулець біля Снігурівської ГНС становив 450 мг/л (норма 350 мг/л), жорсткість – 13.0 мг.екв/л, рівень – 6.40 м БС, на в/п Андріївка: хлориди – 1720 мг/л, жорсткість – 24.0 мг.екв/л, рівень – 18.02 м БС, витрати – 2.82 куб.м/с.
     На Інгулецькій зрошувальній системі вночі працював 1 агрегат, з витратою на зрошення – 0.50 куб.м/с.

                                                                                                                          Надзвичайні ситуації
     За інформацією Херсонського облводресурсів, 5 жовтня в Каховському водосховище в районі Каїрського яру затонуло судно з пошкодженням корпусу під час спроби посадить його на мілину.
     Встановлено, що судно затонуло за 200 м від берега. Візуально виявлено пляму нафтопродуктів в радіусі 300 м.
     В ніч з 5 на 6 жовтня бригадою Херсонської обласної комунальної аварійно-рятувальної служби (ХОКАРС) було обстежено місце події та проведено роботи по ліквідації плями з використанням бонових загороджень та сорбентів.
     Інспекторами Державної Екологічної інспекції відібрані проби води на визначення вмісту нафтопродуктів. За результатами інструментально-лабораторних досліджень у відібраних пробах води від 5 жовтня вміст нафтопродуктів складав у радіусі: 50 м від судна – 32,97 мг/куб.дм; у 20м від судна – 51,6 мг/куб.дм; в місці витоку на поверхню нафтопродуктів – 1643,73 мг/куб.дм.
     За результатами лабораторних досліджень лабораторії Каховської ГГМЕ, у пробах води відібраних 6 жовтня з Каховського водосховища біля с. Каїри, біля водозаборів Каховського магістрального каналу та Північно-Кримського каналу вміст нафтопродуктів становить не більше 0,3 мг/куб.дм.
     З метою оцінки фактичної ситуації, 11 жовтня 2017 року фахівцями Горностаївського МУВГ Херсонського облводресурсів було здійснено виїзд до місця затоплення судна «Александр Житник». Спостереження проводились з берега (з пагорба висотою близько 150 метрів). За результатами візуального обстеження встановлено, що на поверхні води нечітко проявляється пляма покрита плівкою із нафтопродуктів площею близько 15 кв.м. Біля затонулої баржі знаходяться бони, вилив нафтопродуктів візуально не спостерігається.
     З метою здійснення моніторингу стану поверхневих вод Каховського водосховища, 9 жовтня лабораторією Каховської ГГМЕ Херсонського облводресурсів відібрано проби води на водозаборі Головного Каховського магістрального каналу, Північно-Кримського каналу, нижньому б’єфі Каховської ГЕС, місці забору води Миколаївським водоканалом та біля села Каїри в районі затоплення вищезазначеного судна. Результати на вміст нафтопродуктів будуть надані додатково.
     11 жовтня 2017 року Каховською ГГМЕ відібрано повторні проби води. Проводяться лабораторні дослідження.

Веб-представництва