Міжрегіональний офіс захисних масивів дніпровських водосховищ
Державне агентство водних ресурсів України
26 вересня 2018

Адреса

Київська обл., м. Вишгород,вул.
Київська, 10 В
тел. 04596 5 44 25, Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

 

   

      У жовтні на території басейну Дніпра переважала тепла погода з достатньою кількістю опадів. Перша половина жовтня була теплою, з температурами 8-20? тепла, що є вище від норми. Починаючи з 18 жовтня відбулося зниження денних температур до 4-10? тепла, а вночі від 4? морозу до 6 ? тепла. Опади випадали переважно в першій та третій декаді жовтня, а наприкінці жовтня по території басейну, за виключенням південної частини, пройшли дощі з мокрим снігом. Протягом місяця випало 1,5-2,2 норми у верхній частині басейну і 2-4 норми в середній та нижній частині.
      На основних річках, що визначають приплив до Київського та Канівського водосховищ – Верхньому Дніпрі, Прип’яті та Десні погодні умови з кінця першої декади зумовили поступове підвищення рівнів та збільшення водності. Ці фактори зумовили те, що приплив води до Київського водосховища з 5 жовтня почав поступово збільшуватися з 403 до 634 куб.м/с станом на 31 жовтня. Таким чином середній приплив до Київського водосховища у жовтні становив 471 куб.м/с (норма вересня 626 куб.м/с). До Канівського водосховища (стік Десни) приплив поступово більшувався з 91 до 131 куб.м/с (норма жовтня 183 куб.м/с).
     На притоках Середнього Дніпра (Псел, Ворскла,Сула, Оріль, Самара) з кінця першої декади, за рахунок опадів, розпочалось підвищення рівнів та поступове збільшення водності. Проте, на річці Сула збільшення рівнів зумовило лиш незначне збільшення водності (за місяць на 0,32 куб.м/с), яка залишається дуже низькою.
      На правих притоках Прип’яті до середини другої декади відбувалися поступові підвищення рівнів спричинені опадами, далі відновився спад рівнів. Починаючи із середини третьої декади дощі зумовили відновлення збільшення водності.
      Середньомісячна водність становила: Верхній Дніпро – 89 %, Прип’ять – 62%, Десна – 58%, малі та середні річки – 6-46% середньомісячної норми жовтня.
      На Дніпровських водосховищах ГЕС каскаду працювали на притокових витратах та за рахунок спрацювання Київського та Кременчуцького водосховищ. Впродовж вересня вільна ємкість каскаду збільшилася на 0,83 куб.км і станом на 31 жовтня складала 4,81 куб.км. Наповнення водосховищ каскаду становить 89%.
      На водогосподарських системах в басейнах річок Псел, Ворскла водосховища працювали переважно на притокових витратах. Оскільки водність річок була низькою, рівні води у водосховищах переважно підтримувалися на 5-30 см нижче встановлених.
      В басейні р. Інгулець, витрати води в створі в/п Андріївка збільшились від 2,69 до 3,93 куб.м/с, вміст хлоридів коливався в межах 1360-1780, жорсткість була в межах 23-25 мг/екв./л. 23 жовтня було завершено роботу головної станції Інгулецької зрошувальної системи.

                                            Гідрогеологічна обстановка у прибережній зоні дніпровських водосховищ
      У звітному періоді на всіх захищених масивах дніпровських водосховищ, завдяки роботі гідротехнічних споруд відповідно до затверджених режимів, підтримувалися нормальні гідрогеологічні умови в період осінньої межені. Насосні станції Управління перекачали у жовтні 66,725 млн.куб.м дренажних та поверхневих вод (у вересні 46,672 млн.куб.м).
      На захищених масивах Управління (загальна площа 197130 га) площа підтоплених земель впродовж місяця зменшилася і станом на 31 жовтня становила 1283,0 га (у вересні складала 1283,0 га).
      У жовтні встановлені режими роботи дніпровських водосховищ та водогосподарських систем забезпечили стабільне водопостачання населення та раціональне використання гідроенергетичного потенціалу.
      Впродовж місяця Управлінням виконувався моніторинг якості води в джерелах питного водопостачання.

Веб-представництва