Міжрегіональний офіс захисних масивів дніпровських водосховищ
Державне агентство водних ресурсів України
21 жовтня 2018

Адреса

Київська обл., м. Вишгород,вул.
Київська, 10 В
тел. 04596 5 44 25, Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

 

       На території басейну переважала мінлива погодна. Денні температури становили 4-7º тепла, а вночі температури повітря були від 1-4º тепла, пройшли дощі, місцями з мокрим снігом. З 8 січня відбулося поступове зниження температури повітря вдень від 2º морозу до 2º тепла, вночі температура становила 2-7º морозу, встановилась суха погода.
       На основних річках, що визначають приплив до Київського та Канівського водосховищ – на Верхньому Дніпрі, Десні та Прип’яті  продовжувалися підвищення рівнів води на 1-5 см за добу та поступове збільшення водності. Таким чином, приплив води до Київського водосховища збільшився від 1500 до 1640 куб.м/с (норма січня 723 куб.м/с), а до Канівського водосховища (стік Десни) від 306 до 343 куб.м/с (норма січня 183 куб.м/с).
        На правих притоках Прип’яті (Турія, Стир, Горинь, Случ) відбувалися коливання рівнів води від -4 см до +9 см, зниження температури повітря зумовило поступове зниження водності.
        На притоках Середнього Дніпра (Псел, Ворскла, Сула) фіксувалися коливання рівнів води на від -8 см до +5 см за добу з переважанням спадів. Це зумовило зменшення водності.
       Водність основних річок становить: Верхній Дніпро – 218%, Десна – 184%, Прип’ять – 167%, малих та середніх річок 79-125% від середньомісячної норми січня.
        На Дніпровських водосховищах ГЕС каскаду працювали на притокових витратах.
       Вільна ємність каскаду впродовж тижня зменшилася на 0.02 куб.км і станом на 10 січня складала 5.58 куб.км, тобто каскад наповнений 87% від повного об’єму, що відповідає Правилам експлуатації.
     На водогосподарських системах в басейнах річок Псел, Ворскла рівні на більшості водосховищ підтримуються на проектних відмітках. Водосховища працювали на притокових витратах.
       Насосні станції працюють згідно встановлених режимів, підтримуючи на захищених територіях нормальні гідрогеологічні умови при досить високій водності, як для зимового періоду.
       В басейні р. Інгулець, станом на 10 січня вміст хлоридів у воді р. Інгулець біля Снігурівської ГНС становив 1600 мг/л (норма 350 мг/л), рівень – 6.69 м БС, на в/п Андріївка: хлориди – 1640 мг/л, жорсткість – 28.0 мг.екв/л, рівень – 18.11 м БС, витрати – 3.93 куб.м/с.
       Надзвичайних ситуації на водних об’єктах Управління потягом звітного періоду не відбувалось.

      

     

Веб-представництва