Міжрегіональний офіс захисних масивів дніпровських водосховищ
Державне агентство водних ресурсів України
20 листопада 2018

Адреса

Київська обл., м. Вишгород,вул.
Київська, 10 В
тел. 04596 5 44 25, Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

 

        На території басейну переважала нестійка погода. До 5 лютого денні температури становили 2-7º тепла, вночі від 2º морозу до 2º тепла, а територією басейну пройшли опади у вигляді мокрого снігу в північних областях та дощу в центральних та південних. З 5 лютого відбулося суттєве зниження температури повітря вдень до 2-7º морозу, а нічні температури повітря становили 8-14º морозу, встановилась суха погода. Станом на 7 лютого висота снігу становить 1-8 см, на Волині до 20 см, майже відсутні в Київській, Кіровоградській та Полтавській областях.
       На основних річках, що визначають приплив до Київського та Канівського водосховищ – на Верхньому Дніпрі та Десні суттєвих змін водності не відбулося, а ріст рівнів продовжувався лише на Десні. На Прип’яті продовжувалось підвищення  рівнів  води та збільшення водності, а з 5 лютого розпочались спади на 2-4 см та поступове зменшення водності. Таким чином, приплив води до Київського водосховища зменшився з 1400 до 1370 куб.м/с (норма лютого 721 куб.м/с), а до Канівського водосховища (стік Десни) збільшився з 298 до 302 куб.м/с (норма лютого 176 куб.м/с).
       На правих притоках Прип’яті (Турія, Стир, Горинь, Случ) до 5 лютого продовжувались підвищення рівнів води на 1-24 см та підвищувалася водність, з 6 лютого суха та морозна погода зумовила зниження рівнів води на 1-27 см, розпочалось зниження водності та відновилось льодоутворення.
        На притоках Середнього Дніпра (Псел, Ворскла, Сула) переважали зниження рівнів води на 1-6 см за добу, а також зменшення водності.
       Водність основних річок становить: Верхній Дніпро – 185%, Десна – 172%, Прип’ять – 246%, малих та середніх річок 56-89% від середньомісячної норми лютого.
        На Дніпровських водосховищах ГЕС каскаду працювали на притокових витратах.
       Вільна ємність каскаду впродовж тижня збільшилася на 0.17 куб.км і станом на 7 лютого складала 6.54 куб.км, тобто каскад наповнений 85,1% від повного об’єму, що відповідає Правилам експлуатації.
     На водогосподарських системах в басейнах річок Псел, Ворскла рівні на більшості водосховищ підтримуються на проектних відмітках. Водосховища працювали на притокових витратах.
       Насосні станції працюють згідно встановлених режимів, підтримуючи на захищених територіях нормальні гідрогеологічні умови.
      В басейні р. Інгулець, станом на 7 лютого вміст хлоридів у воді р. Інгулець біля Снігурівської ГНС становив 1300 мг/л (норма 350 мг/л), рівень – 6.76 м БС, на в/п Андріївка: хлориди – 290 мг/л, жорсткість – 30.0 мг.екв/л, рівень – 18.44 м БС, витрати – 12.84 куб.м/с.
       Станом на 7 лютого з Карачунівського водосховища скинуто  13672,8 тис. куб.м.
       Станом на 6 лютого з балки Свистунова було скинуто 1662,84  тис.куб.м. шахтних вод.

       За інформацією Черкаського РУВР, 3 лютого в м. Золотоноша Черкаської області стався порив напірного каналізаційного колектора, що був ліквідований того ж дня. Це спричинило потрапляння неочищених стічних стоків у річку Золотоношка. 5 лютого здійснено відбір проб води в р. Золотоношка та р. Суха Згарь. За результатами лабораторних досліджень встановлено, що забруднення не потрапило до аванкамери Золотоніської насосної станції, а об’єм,  що потрапив в річку, був незначним.


   Веб-представництва