Міжрегіональний офіс захисних масивів дніпровських водосховищ
Державне агентство водних ресурсів України
18 січня 2019

Адреса

Київська обл., м. Вишгород,вул.
Київська, 10 В
тел. 04596 5 44 25, Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

 

жовтень 2018 рік

        Жовтень в басейні Дніпра був теплішим від норми та з дефіцитом опадів, лише в третій декаді відбулося тимчасове похолодання та пройшли дощі. Температура повітря протягом першої та другої декади місяця становила 14-25° тепла вдень та 5-12° вночі. В період з 21 по 27 жовтня територією країни пройшов циклон, що зумовив зниження денної температури до 6-13 тепла, пройшли дощі. Заморозки на ґрунті фіксували в окремих районах північних областей 0-3°, а в окремих районах Сумської та Полтавської області і в повітрі до 2° морозу.

       На основних річках, що визначають приплив до Київського та Канівського водосховищ утримувався меженний режим: на Верхньому Дніпрі рівні утримувалися на малозмінних відмітках, на Прип’яті рівні коливалися в межах 1-10 см, а збільшення водності відбулося у третій декаді, а на Десні із середини місяця відбувалося незначне збільшення водності та підвищення.

       Ці фактори зумовили те, що приплив води до Київського водосховища збільшився з 406 до 438 куб. м/с. Середній приплив до Київського водосховища у жовтні становив 430 куб. м/с, 69% від середньомісячної норми (норма жовтня 626 куб. м/с). До Канівського водосховища (стік Десни) приплив збільшився з 99 до 126 куб. м/с (норма жовтня 183 куб. м/с).

       На притоках Середнього Дніпра (Псел, Ворскла, Оріль, Самара) переважали підвищення рівнів води на 1-10 см за добу та поступове збільшення водності, на Сулі рівні утримувалися на малозмінних відмітках.

       На правих притоках Прип’яті (Турія, Стир, Горинь, Случ) рівні води коливалися в межах 1-6 см, а дощі в третій декаді призвели до незначного підвищення рівнів та збільшення водності.

       Рівні води утримуються близькими до найнижчих за багато річчя на окремих ділянках річки Смілки (басейн Прип'яті), Самарі та її притоці р. Вовча (притоки Середнього Дніпра); Інгульці (пост Кривий Ріг); Тетереві (Троща).

     Зберігаються ділянки стоячої води на р. Самара - Коханівка (притока Середнього Дніпра у Дніпропетровській області), р. Турія - Ковель (притока Прип'яті у Волинській області).

      Середньомісячна водність становила: Верхній Дніпро – 88 %, Прип’ять – 43%, Десна – 58%, малі та середні річки – 34-59% середньомісячної норми жовтня.

       На Дніпровських водосховищах ГЕС каскаду працювали на притокових витратах та в режимі економного спрацювання Київського і Кременчуцького водосховищ. Станом на 31 жовтня каскад  наповнений на 89,3%, загальний обсяг становить 39,135 куб. км (при НПР – 43,878 куб. км), вільний обсяг – 4,71 куб. км (за місяць збільшився на 0,86 куб. км).

      На водогосподарських системах в басейнах річок Псел, Ворскла водосховища працювали на притокових витратах. Рівні води підтримувалися близькими до проектних, відповідали встановленим.

       В басейні р. Інгулець, витрата води в створі в/п Андріївка була в межах 2,40-2,46 куб. м/с, вміст хлоридів – 1940 до 2180 мг/л,  жорсткість –  30-33 мг/екв. /л. В створі в/п Снігурівка хлориди збільшилися з 480 до 740 мг/л.

       Протягом жовтня надзвичайних та аварійних ситуацій в межах захисних масивів дніпровських водосховищ не зафіксовано.

Гідрогеологічна обстановка у прибережній зоні
дніпровських водосховищ

       У звітному періоді на всіх захищених масивах дніпровських водосховищ, завдяки роботі гідротехнічних споруд відповідно до затверджених режимів, підтримувалися нормальні гідрогеологічні умови в період осінньої межені. Насосні станції Офісу перекачали у жовтні 63,907 млн. куб. м дренажних та поверхневих вод (у вересні 56,969 млн. куб. м). Збільшення перекачування зумовлене незначними опадами, що пройшли наприкінці вересня та в жовтні.

       На захищених масивах Офісу (загальна площа 197130 га) площа підтоплених земель впродовж місяця зменшилася і станом на 31 жовтня становила 1370,3 га (у вересні 1410,7  га).

       У жовтні встановлені режими роботи дніпровських водосховищ та водогосподарських систем забезпечили стабільне водопостачання населення та раціональне використання гідроенергетичного потенціалу в період осінньої межені.

       Впродовж місяця Офісом виконувався моніторинг якості води в джерелах питного водопостачання.

Веб-представництва