днiпровське басейнове управлiння водних ресурсiв
Державне агентство водних ресурсів України
17 грудня 2017

Адреса

 

 

Київська обл., м. Вишгород,вул.
Київська, 10 В
тел. 04596 5 44 25, Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

 

Інженерно-геологічний моніторинг на Київському та Канівському водосховищах     

Відділ моніторингу Управління здійснює інженерно-геологічний моніторинг на Київському та Канівському водосховищах. Роботи по моніторингу проводяться згідно затвердженого плану робіт.

Моніторинг проводився по 60 інженерно-геологічних створах,завдяки чому були отримані дані про площі переробки берегової лінії.

За 2017 рік переробка берегів склала:

-       Київське водосховище: спостереження проводились в районі с. Нові Петрівці, Старі Петрівці, Лютіж, Демидів, Казаровичі, Глібівка, Ясногородка, Толокунь, Сухолуччя втрачено - 0,57 га прибережних земель, що на 0,09 га менше ніж у минулому році. Середня лінійна переробка по створам склала 0,6 м/рік. Найбільший розмив (3,2 м) відбувся між селами Глібівка та Козаровичі.

-       Канівське водосховище: спостереження гідрогеологічної мережі проводились в районі с. Трипілля, Халеп’я, Вітачів, Стайки, Гребені, Балико-Щученка, Ходорів, Трахтеміров, Григорівка, Бучак, Бобриця, Циблі та м. Ржищев, м. Переяслав-Хмельницький  втрачено – 0,6 га прибережних земель, що на 0,11 га менше в порівнянні з минулим роком. Середня лінійна переробка по створам склала 0,3 м/рік. Найбільший розмив (0,5 м) відбувся на ділянці біля міста П.-Хмельницький (район дитячого табору «Славутич»).  

Детально

 

Обстеження захисних дамб, їх дорожнього покриття та шлюзів-регуляторів на масивах«Конча-Заспа» та «Конча-Заспа-Плюти» Канівського водосховища.


Відділом моніторингу було проведено планове рекогносцирувальне обстеження технічного стану гідроспоруд, дамб на захисних масивах«Конча-Заспа» та «Конча-Заспа - Плюти».

Територія захисного масиву «Конча-Заспа»захищена п’ятьма переливними дамбами загальною довжиною 4,934 км, в т.ч.: (дамба №1 – 0,147 км, дамба №2 – 0,23 км,  дамба №3 – 0,822 км, дамба №4 – 2,1 км, Основна дамба –  1,635 км ). На основній дамбі знаходиться  2 шлюзи – регулятори, в т.ч.:(шлюз-регулятор №1, шлюз-регулятор №2), на дамбі №3 знаходиться  2 шлюзи – регулятори, в т.ч.:(шлюз-регулятор №3, шлюз-регулятор №4). Крім того, водозлив – 1,08 км, та перемички – 0,906 км.Відмітка гребеня дамби змінюється від 92,1 до93,0 м.

Детально

   

Обстеження захисних дамб та їх дорожнього покриття на масиві «Захист заплави р.Ірпінь»

        Після проходження весняної повені відділом моніторингу було проведено планове рекогносцирувальне обстеження технічного стану гідроспоруд та дамб на захисному масиві «Захист заплави р.Ірпінь»

 

Детально

 Промірні роботи на підвідних каналах та аванкамерах насосних станцій Київського та Канівського водосховищ

      Відділом моніторингу було проведено промірні роботи на предмет замулення підвідних каналів до насосних станцій: на Київському водосховищі - Ірпінська НС;на Канівському водосховищі - Конча-Заспа, Конча-Заспа – Плюти та Трубізькій.

Після опрацювання даних, об’єми замулення підвідних каналів і аванкамерНС на:

-         Ірпінській НС склав 2195,6 м3, що на 908,5м3 менше ніж у 2016 році в осінній період;

-         Конча-Заспа та Конча-Заспа - Плюти складав 1801,6 м3 та 5971,8 м3 відповідно.

Проміри проводяться не кожного року, багаторічні спостереження показали, що об'єми замулення суттєво не збільшуються, а наявні замулення не впливають на роботу насосних станцій.

-         На підвідному каналі  «Проців-Кийлів» замулення склало 887,6 м3, даний об'єм замулення не значний, динаміки збільшення наносів не спостерігається.

-         На підвідному каналі Трубізької НС замулення склало 16640,5 м3 , що на 568,2м3 менше ніж у 2016 році в осінній період.

Проведені обстеження дали можливість точніше визначити місця для розчистки аванкамер НС та підвідних каналів.

 

Промірні роботи на підвідних каналах та аванкамерах на Ірпінській і Трубізькій насосних станціях.

Відділом моніторингу було проведено промірні роботи на предмет замулення підвідних каналів до насосних станцій: на Київському водосховищі на Ірпінській НС; на Канівському водосховищі на Трубізькій НС.

Після опрацювання даних, об’єми замулення підвідних каналів і аванкамер НС на:

-  Ірпінській НС склав 2195,6 м3, що на 908,5м3 менше ніж у 2016 році в осінній період;

-  Трубізькій НС склав 16640,5м3 , що на 568,2м3 менше ніж у 2016 році в осінній період.

Проведене обстеження дало можливість точніше визначити місця для розчистки аванкамер НС та підвідних каналів.

     

      Відділами моніторингу протягом 2016 року проведено інженерно-геологічний моніторинг каскаду Дніпровських водосховищ та річки Десна.

Моніторинг проводився по 466 інженерно-геологічних створах. Завдяки чому були отримані дані про площі переробки берегової лінії.

 

Детально

Промірні роботи на підвідних каналах та аванкамерах на Ірпінській,  Бортницькій і Трубізькій насосних станціях.     

 Відділом моніторингу було проведено промірні роботи на предмет замулення підвідних каналів до насосних станцій: на Київському водосховищі на Ірпінській НС; на Канівському водосховищі на Бортницькій НС та на Трубізькій НС.

Після опрацювання даних, об’єми замулення підвідних каналів і аванкамер НС на:

-         Ірпінській НС склав 3104,1м3 , що на 2214,1м3 менше ніж у 2015 році в осінній період;

-         Бортницькій НС склав 8163,2м3 , що на 8047,2м3 менше ніж у 2015 році в осінній період;

-         Трубізькій НС склав 17208,7м3 , що на 1902м3 менше ніж у 2015 році в осінній період.

Проведене обстеження дало можливість точніше визначити місця для розчистки аванкамер НС та підвідних каналів.

Менша кількість мулистих відкладень, порівняно з минулим роком дасть змогу ефективно працювати насосним станціям в зимово-весняний період коли не буде проводитися розчистка підвідних каналів і аванкамер у зв’язку з льодоставом та у нерестовий період.

Промірні роботи підвідного каналу

та аванкамери НС на Переяслав-Хмельницькій дільниці.

     Протягом місяця відділом моніторингу були проведені промірні роботи на підвідному каналі НС масиву «Захист заплави річок Трубіж і Карань» у Канівському водосховищі для визначення об’ємів замулення. Після опрацювання даних, об’єм замулення підвідного каналу і аванкамери НС на

      П-Хмельницькій дільниці склав 17643,7м3. Об’єм замулення за зимово-весняний період збільшився на 337,4м3.

Визначивши місця і об’єми замулення аванкамери НС та підвідного каналу на Переяслав-Хмельницькій дільниці після проведеного обстеження дасть можливість виконувати роботи по розчистці в місцях найбільшого замулення. 


Детально

Інформація про промірні роботи підвідного каналу та аванкамери НС на Бортницькій дільниці.

      За результатами проведених відділом моніторингу промірних робіт у травні місяці поточного року на підвідному каналі НС на захищеному масиві «Бортничі – Вишеньки» було визначено, що об’єм замулення підвідного каналу та аванкамери НС на Бортницькій дільниці завдяки проведенню розчистки зменшився порівняно з жовтнем 2015року на  8544,3м3 і складає 7666,1 м3.

     Проведене обстеження дало можливість точніше визначити місця для розчистки аванкамери НС та підвідного каналу на Бортницькій дільниці після закінчення нерестового періоду.


Детально

Інформація про обстеження технічного стану гідроспоруд, дамб захисних масивів по Київській області

  Після проходження весняної повені відділом моніторингу було проведено планове рекогносцирувальне обстеження технічного стану гідроспоруд, дамб захисних масивів по Київській області, а саме: «Бортничі-Вишеньки» і «Проців-Кийлів».


Детально

Веб-представництва